Poängligan för backar i Even Strength

  • by

Swehockeys definition av Even Strength

Mer statistik finns på http://www.dagenshockey.se/stats/

SPELARELAGGPEV GEV AEV TPEV TP/G
Jerome LeducVästerås49423270,551
Victor BerglundMODO51911200,392
Tom HedbergMODO51316190,373
Dennis FrölandKarlskoga47315180,383
Mattias NörsteböMora45512170,378
Amil KrupicKristianstad48314170,354
Jimmie Jansson-LorekVästerås4788160,340
Daniel NorbeKarlskrona46610160,348
Brian CooperBjörklöven48412160,333
Adam WilsbySödertälje40313160,400
Marcus HardegårdTimrå42411150,357
Simon FernholmVita Hästen51410140,275
Mattias NorlinderMODO3377140,424
Erik UllmanVästervik5168140,275
Alexander AnderbergAlmtuna47311140,298
Wilhelm WestlundKarlskoga5167130,255
Rasmus BengtssonTingsryd51310130,255
August TornbergBjörklöven5049130,260
Alexis BinnerAIK4949130,265
Alexander DeilertBjörklöven3349130,394
Adam MasuhrMora5158130,255
Tobias EnströmMODO42012120,286
Jacob LundegårdTingsryd51111120,235
Filip WesterlundTimrå5139120,235
Filip HasaAlmtuna5148120,235
Andreas HjelmSödertälje53012120,226
Alexander YounanVästerås4639120,261
Kenny KällströmVästerås4938110,224
Jakob StridsbergVita Hästen4647110,239
Victor AronssonAlmtuna45010100,222
Måns HermanssonKarlskrona4428100,227
Morten JensenKristianstad4837100,208
Karl JonssonKarlskoga4519100,222
Hardy Häman AktellBjörklöven4464100,227
Filip LanderTimrå3737100,270
Adam PlantBjörklöven4419100,227

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *